Že učení a zábava nejdou dohromady? Zkuste Duolingo

Na Duolingu se můžete hravou formou učit bezplatně angličtinu a pokud již angličtinou vládnete, otevírá se vám svět k mnoha dalším jazykům včetně němčiny, španělštiny nebo svahilštiny pro labužníky.

Učit se můžete jak na webových stránkách Duolinga, tak si můžete stáhnout aplikaci do svého chytrého telefonu či tabletu.

Pro koho je Duolingo vhodné?

Na Duolingu se vyřádí opravdu kdokoliv, od malých dětí po dospělé. Hlavní je mít chuť se učit a věnovat tomu alespoň 5 minut denně. 

Každý si může nastavit svůj vlastní cíl, kolik zkušeností denně chce získávat a dle toho, kolik času tomu chce věnovat. Můžete studovat příležitostně (10 XP za den), normálně (20 XP za den) nebo jako blázen (50 XP za den).

Co když neumím anglicky ani slovo?

To vůbec ničemu nevadí. Duolingo vás provede naprostými základy od zájmen, slovesa být přes různé časy a tvoření vět až po pokročilou slovní zásobu z obchodu, zdravotnictví nebo politiky.

Procvičíte si jak psaní, tak poslech i výslovnost. Duolingo totiž obsahuje i cvičení, kde sami musíte říct zadanou větu.

Na tento typ úloh však pozor. Občas vám výslovnost vyhodnotí jako správnou, i když nebyla úplně 100%. Přeci je to pořád jen aplikace.

Duolingo pro učitele

Pokud angličtinu učíte a hledáte způsob jak obohatit svou výuku, Duolingo může být skvělým nástrojem.

Skvěle se s Duolingem pracuje na interaktivní tabuli, kdy můžete děti nechat cvičení řešit samotné. Pokud máte individuální lekce, použijte tablet nebo notebook.

Také si můžete vytvořit vlastní třídy, kam můžete své žáky pozvat, sledovat jejich pokroky nebo zadávat, které lekce si mají doma procvičit.

K čemu využívám Duolingo já?

Na Duolingu funguji jako pravidelný student ruštiny. Nevynechala jsem ani jeden den už skoro dva roky.

Mí studenti o Duolingu samozřejmě také vědí, ale používají ho spíše samostatně doma na procvičování.